Teslimat ve İade

TESLİMAT

Kargo ve Taşıma Bilgileri www.barbekugrill.comdan verdiğiniz siparişlerinizin tümü siz müşterilerimize Aras Kargo firması aracılığı alıcı ödemeli olarak ile gönderilmektedir. Kargo firması siparişinizi teslim ederken dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Kargo paketini nasıl teslim almalıyım? Kargo firması zamanla yarıştığı için ürünü teslim edip hemen gitmek ister , ancak hassas olan bir konu vardır . Kargo paketinizi teslim almadan kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden www.barbekugrill.com sorumlu değildir.
 

Teslim edilen pakette deformasyon varmı? Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Bir sıkıntı görmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutu içersindeki ürünlerin herhangi bir şekilde zarar gördüğünü düşünüyorsanız ürünleri teslim almayıp kargo görevlisinde kargo hasar tutanağı istediğinizi talep ediniz.(Tutanak tutulan ürünleri lütfen teslim almayınız. www.barbekugrill.com'a  ürünlerin geri gelmesi gerekmektedir.)Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza yeniden kargolanacaktır. Arızalı, ezik, kırık veya hasarlı teslimat. Kargo firmasının görevi www.barbekugrill.com dan yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir. Üründe bir hasar var ise kargo şubesine giderek zabıt tutturabilirsiniz. Tuttuğunuz tutanakla beraber ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz derhal yapılacaktır.

 

İADE KOŞULLARI

 

Değerli müşterimiz,
www.barbekugrill.com ’dan Aldığınız ürünlerde bir sorun olduğu veya elinize ulaşan ürünün beklentinizi karşılamadığını düşündüğünüz durumlarda iade şartları ve süreciyle ilgili aşağıdaki bilgiler size yardımcı olacaktır. İade gönderimini gerçekleştirmeden önce bu bilgileri dikkatle okumanızı önemle rica ederiz.

İadeniz, www.barbekugrill.com’da yer alan Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 9’da ki ‘Cayma Hakkı’ ve Madde 15’de ki ‘Cayma Hakkının İstisnaları’ şartlarına uygun olmalıdır. Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle, eksiksiz şekilde ve ürünün orjinal faturası (faturanın olmadığı durumlarda sevk irsaliyesi) ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Aksi takdirde iadeleriniz kabul edilmeyecektir. 


İADE SÜRESİ


Lütfen öncelikle iade etmek istediğiniz ürünle ilgili hdfmetalmuhendislik@gmail.com adresine mail yoluyla iade isteğinizi bildiriniz. Ardından ürünü orjinal kutusu ve ambalajıyla, ürünün orjinal faturası (faturanın olmadığı durumlarda sevk irsaliyesi) ile birlikte iade adresine (HDF Metal Mühendislik - Yenice Mah. İnönü 1. Sok. Trakpark No:4CI Çorlu/TEKİRDAĞ – www.barbekugrill.com ) geri  gönderin.


İade ettiğiniz ürün elimize ulaştıktan sonra, öncelikle www.barbekugrill.com Satış Sonrası tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılacaktır. İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir. 


Bu süre www.barbekugrill.com’un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. 


Kusurlu ürün iadelerinde, söz konusu kusur kullanımdan kaynaklanmıyorsa talebinize bağlı olarak ürününüz yenisi ile değiştirilecek ya da ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir.  Kusurlu (üretim hatası) olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri, teslim aldığınız tarih itibariyle 30 gün içerisinde ürünün orjinal faturası (faturanın olmadığı durumlarda sevk irsaliyesi) ile birlikte iade adresine gönderebilirsiniz.


Kusurlu olduğu gerekçesiyle yapılan ürün iadelerinde, ürünün kullanımdan doğan bir kusur varsa ya da kalite kontrol tarafından yapılan tetkiklerde ürünün ayıplı/kusurlu olmadığı ortaya çıkarsa, kargo bedeli size ait olmak üzere tarafınıza iade edilecektir.